logo_dbpr

Medya, kurum ve ajans deneyimi yüksek, kaliteli ekibi ile desiBel Ajans yaratıcı ve tutkulu yaklaşımı ile çağa uygun, hızlı, sonuç odaklı, herbir paydaşına özel hizmet verir. desiBel Ajans’ın sunduğu “taze hava” ile soluyan kurumlar profesyonel yaklaşımın yanında dostluk ve dayanışma anlayışı içinde çalışma ortamına dahil olurlar.

Hikayenizi yaratıcı bir yaklaşımla kamuoyu ile paylaşmayı amaçlayan desiBel Ajans, içerik odaklı anlayışı ve sonuç alma hedefli stratejik yaklaşımı ile kurumların değerini artırmayı hedefler.

FARKIMIZ

 • Media Mining

  İçerik, içerik, içerik

  Gazetecinin elindeki mecra kısıtlı ve değerli bir alan. Ve her kurum bu değerli alanda sesini duyurmak istiyor. İşte iyi gazeteci o kısıtlı ve değerli alanı hak edecek içeriği bulma refleksine sahip olmalı. Halkla ilişkiler sektörünün kurucusu olarak bilinen Ivy Ledbetter Lee de gazeteci kökenliydi. Ve halkla ilişkilerin bir meslek olarak kabul edilmesini bir gazeteci sağladı. Diğer bir deyişle halkla ilişkiler mesleğin genetik tarihinde gazetecilik var. Lee, 1906’da yayınlanan İlkeler Deklerasyonunu’nda bütün basın içeriklerinin bir değeri olması gerektiğine dikkat çekmişti. desiBel öncelikle iletişimin en önemli hammaddesi olarak gördüğü bu ‘değerli içerik’ için çalışıyor. Şirketler ellerindeki içeriğin medya için değerini bilmeyebilirler. O değerli içeriğin kokusunu alma refleksine en fazla desiBel kadrosundaki gibi gazeteci kökenli iletişimciler sahip. Bir şirket için sıradan, rutin gibi görünen herhangi bir ayrıntı, gazeteci için manşete taşınabilecek bir içerik olabilir. Biz, müşterilerimizin bize sunduklarının dışında, gözlerinden kaçan, göremedikleri ama haber değeri yüksek içerikleri bulmayı hedefliyoruz. Bizim için bunun adı da Media Mining (Medya Madenciliği).
 • Akıl Fikir Merkezi

  Şirket içinde şirket

  desiBel Ajans, iletişimde fark yaratmanın yaratıcı, farklı, inovatif ve aykırı fikirlerle beslenmesi gerektiğini düşünüyor. Bu nedenle Akıl Fikir Merkezi adıyla müşteri bağımsız olarak şirket içinden ve dışından isimlerden oluşan bir yapı kuruldu. Yani, şirkette grafik tasarım yapan biri de, bir etkinlik uzmanı da, pazarlama iletişimcisi de şirket dışı danışmanların da yer aldığı bu ekipte müşteri için fikir ve proje üretebiliyor. Böylece, müşterilere yakın çalışan ekiplerin olası mesleki körleşme riskleri de Akıl Fikir Merkezi’nin müşteri bağımsız bu yapısı ile aşılıyor. İletişime 360 derece bakma söylemi Akıl Fikir Merkezi ile gerçek anlamda hayata geçiyor.Ve inanıyoruz ki yakın gelecekte PR sektöründe çok konuşulacak iletişim fikirleribu ekipten çıkacak.
 • Kriz & Fırsat Yönetimi

  Öngör – Planla – Yönet

  desiBel, iletişimde başarının prosedürlerin dışında önemli ölçüde ilişki yönetimine dayandığına inanıyor. Bu nedenle de kriz yönetimi desiBel’in en iddialı iletişim başlıklarından biri. Krizlerin ‘beklenmeyen, önceden sezilmeyen’ özelliklerini en aza indirecek, doğru, soğukkanlı ve sonuç alıcı yaklaşımı ile desiBel, müşterilerinin krizlerden en az zararla çıkması için çaba harcıyor.
 • Medya Koçluğu

  Medya kazasından değil,
  hazırlıksız olmaktan kork.

  İyi bir medya eğitiminin, yaşam koçluğu gibi sürekli olması gerektiğine inanan desiBel, medya eğitimlerini ‘Medya Koçluğu’ ile sürekli hale getiriyor. Böylece müşterilerimiz, yaşamın medya ile temas edebilecekleri her alanında desiBel’in desteğini yanında hissediyor.
 • Gündemin Önünde Olmak

  Gündemden kopma, sözcüsü ol. Fırsatları kaçırma.

  Doğru iletişimin ülke ve dünya gündeminden bağımsız tasarlanmaması gerektiğine inanan desiBel, gündemi iyi izleyen ve müşterilerini bu gündeme uygun olarak yönlendiren bir anlayış ile hizmet veriyor. Çünkü desiBel, gündemin iletişimin çıktılarına etkisi kadar, yeni iletişim fırsatları yarattığına da inanıyor.
 • Tailor Made-Team

  Kurumun İhtiyaçlarına Uygun Nitelikte Ekip

  Alışılmış ajans yaklaşımlarının dışında desiBel, mevcut ekiplerin müşteriye uyum göstermesinden farklı olarak, müşteri ihtiyaçlarına uygun ekip oluşturulması ilkesini benimsiyor. Bu nedenle desiBel’in hizmet ilkelerinin başında hizmet ekiplerini müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlamak geliyor. Önemsediğimiz bir diğer konu ise bu ekiplerin iş yükünün de müşteri ihtiyaçlarına her zaman ve tam olarak cevap verecek düzeyde tutulması.
 • Başkanlık Ofisi

  Lider iletişimi için

  desiBel Ajans, için Lider İletişimi kurumların iletişimlerinden ayrı bir strateji ve odakla yönetilmeli. Çünkü liderler şirketlerin sadece iş hayatındaki değil, iletişimde de en önemli figürleri. Günümüzde iyi bir lider iletişimi kamuoyunda ve diğer paydaşların gözünde şirkete farklı bir değer katıyor. Kötü bir lider iletişimi ise şirketlerin iş hayatındaki başarılarını olumsuz etkileme riskini taşıyor. Bu nedenle desiBel, ‘Başkanlık Ofisi’ yaklaşımı ile lider iletişimine özel bir önem veriyor.
 • Ödül Yönetimi

  Lider Algısını Ödülle Güçlendir

  Ödüllerin şirketlerin toplumsal itibarına katkı sağlayan araçlardan biri olduğuna inanan desiBel, bu nedenle ödül iletişiminin de ayrı bir iletişim stratejisi olarak oluşturulması gerektiğini düşünüyor.
 • Deneyim

  Medya-Kurum-Ajans Deneyimi

  desiBel’in mottosu, medya, kurum ve ajans deneyimi yüksek bir insan kaynağı anlayışı ile iletişim sektöründe alışılmışın dışında, çağa uygun, hızlı, sonuç odaklı, 360 derece ve yaratıcı hizmet.